Kiralık Hacker hizmetleri

Hack ve Kiralık Hacker

"Hack" terimi, genellikle bilgisayar sistemlerine yetkisiz erişimi veya yasadışı olarak değiştirilmesini veya yok edilmesini tanımlamak için kullanılır. Kiralık hacker'lar yalnızca bilgi çalmakla kalmaz, aynı zamanda silerek veya değiştirerek verileri de yok edebilirler. Bilgisayar korsanları, genellikle finansal kar için çeşitli nedenleri amaç edinir. Bu kiralık hacker uzmanları, verileri çalmak veya kişisel kazanç için hedeflenen bir kişiyi gözetlemek için bir şirketin bilgisayar ağına girmek için kullanılabilir. Aksine bir sistemin güvenliğini test etmek için kiralık hacker da işe alınabilir. Buna "penetrasyon testi" denir. Herkes bir bilgisayar korsanı gibi görünse de, kiralık hacker olmak için gerekli olan bir takım beceriler vardır.
Bir bilgisayar korsanı tutuyorsanız, bilgisayar güvenliği konusunda son derece yetenekli birini seçmek isteyeceksiniz. Kiraladığınız kiralık hacker, sisteminize girebilmeli ve varlığından hiçbir iz bırakmamalıdır. Yani kiralık hacker, yetkililerin ihlali sebebiyle onları kendilerine kadar takip edememesi için izlerini silebilmelidir. Bir sisteme sızmak için bir kiralık hacker uzmanını işe almanın çoğu ülkede yasa dışı olduğunu ve bir bilgisayar korsanını işe alırken yakalanırsanız yargılanabileceğinizi unutmayın. O nedenle beyaz şapka kiralık hacker servisleri vardır. 

 

Kendinizi hacker saldırılarından korumanın yolları

 


Kendinizi bir kiralık hacker saldırısından korumanın en iyi yollarından biri, bilgisayar sisteminizi en son güvenlik yamalarıyla güncel tutmaktır. Yeni bilgisayar sistemlerinde, bilgisayar korsanları tarafından istismar edilebilecek yazılım veya donanım kusurları olabilir. İnternete bağlı bilgisayarların sürekli olarak güvenlik zayıflıkları için araştırıldığını unutmayın. Birisi sisteminize girmeye çalıştığında sizi algılayabilecek ve uyarabilecek bir güvenlik sisteminiz olduğundan emin olun. Bilgisayarınıza anti-virüs yazılımı ve güvenlik duvarı yazılımı yükleyin. İnternet kafedekiler gibi halka açık bilgisayarları kullanırken, e-postanız gibi hassas hesaplara giriş yapmaktan kaçının.

 

Nasıl hacker olunur?

 


Bir bilgisayar korsanı olmak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey nasıl kod yazılacağını öğrenmektir. Ayrıca diğer bilgisayar dillerine ve kiralık hacker tekniklerine aşina olmanız gerekir. Temel bilgileri iyice kavradığınızda, güvenli ağlara girmenin ve size ait olmayan bilgilere erişmenin bir yolunu bulmanız gerekecektir. Bazı kişiler, sızma testi gibi yasal amaçlar için kiralık hacker'ları işe alacaktır.